Březen 2013

Change your Life - kapitoly

28. března 2013 v 18:26 | Nikí
.....

info zde

Change Your life - info

28. března 2013 v 18:25 | Nikí
Obyčejná dívka Ellen si jde za svým snem a odjede do Paříže. Ovšem, francouzština není její rodný jazyk, takže to nebude zrovna nejlehčí a navíc toho bude ještě víc, s čím se musí poprat. Jak to nakonec zvládne?

kapitoly zde

i have decided..

28. března 2013 v 18:14 | Nikí
Tumblr_mkcl7wwfvi1rdhw94o1_500_large
právě dnes jsem se definitivně rozhodla.. jistě, rozhodnutí se mění.. :D:D ale momentálně aspoň nějakou dobu se to asi nebude měnit..
1) Francie - tam prostě chci jet a udělám cokoliv pro to, aby to vyšlo.. Tohle je to rozhodnutí, které pochybuju, že se změní.
2) Chci být režisérka.. Ovšem to se může změnit.. Nevím, tak nějak mě to jenom napadlo, ale čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc se mi ta myšlenka líbila :) Sice pochybuji, že to zvládnu, ale musím si trošku víc věřit. Moje sebevědomí je někde hooooodně daleko... ale snažím se na tom zapracovat :D Kdo ví, třeba mi to vyjde a stanu se režisérkou.. :)

who am I? what i like? what i want do?.. again

25. března 2013 v 21:03 | Nikí
Tumblr_miao3awauk1r3bfgio1_500_large
tyhle články se tu oběvují pořád-vím o tom.. jenže prostě se potřebuju vypsat, nevím kam jinam bych to psala, než sem.. takže..
dneska jsem zase přemýšlela, aniž bych o tom věděla :D:D už delší dobu přemýšlím nad tím, že mi příjde, že film je jednodušší než kniha - alespoň pro mě. Obojí je strašně těžký kalibr a zvládnou to jen ti talentovaní, to musíte mít v sobě! Ale pořád jsem si říkala, že já prostě nedokážu vystihnout pocity, když to píšu.. Já osobně to neumím popsat. Ale film mi v tomhle ohledu příjde jednodušší. Jistě, dalo by se debatovat hodiny o tom, co je jednodušší, ale já to beru tak jak to já cítím.
Hlavně ty pocity.. Ve filmu jsou pohledy a pokud jsou tam dobří herci, tak lidé poznají, co ten člověk cítí. Ale já to v knihách nedokážu popsat. Nebo scény, kde se nemluví, v knize to lidi může nudit, ale ve filmu pustíte hudbu a nikdo nic neřeší.
O tomhle bych mohla mluvit hodiny, protože tohle je na dlouhé povídání. Chtěla jsem se dostat k tomuhle.. Už jako malá holčička jsem psala trapné příběhy o zvířátkách a tak podobně. Vždycky jsem to zbožňovala. Bývala jsem snílek a byla jsem zahleděná do příběhů. Psaní je můj život. Jenže čím starší jsem, tím mi dochází, že to nestojí za moc. Nenávidím své povídky a ať se snažím jakkoliv, nikomu nevěřím, když řekne, že je to fakt super. Já nedokážu popsat různé pocity, nedokážu zachytit ty krásné momenty, i když mám občas možná dobré nápady, nevím jak je ztvárnit. Chtěla bych se stát režisérkou, protože to by pro mě bylo lehčí než být spisovatelkou. Jenže bohužel vím, že na to asi nemám. Na to potřebuju strašně moc štěstí a hlavně talent, který já nemám.

still thinking.. and why?

16. března 2013 v 20:52 | Nikí |  Diary

69626_391189297640229_948812788_n_large
pořád musím přemýšlet.. naprosto pořád.. nad tím, kdo jsem, co chci, co bude s mým životem, co budu dělat, až budu dospělá.. co budu dělat za rok a půl...
ani na jednu z těchto otázek nedokážu odpovědět. je mi třináct (skoro čtrnáct), příjde mi, že teď nemohu dělat životní rozhodnutí, je moc brzo.. Jenže čas letí jako blesk a brzy příjde čas, kdy se budu muset rozhodnout, jinak to nejde.
Věc, nad kterou poslední dobou nejvíc přemýšlím je Francie. Díky mé škole mám možnost jet do Francie buď na 1 rok nebo na 3 roky spolu s maturitou... Ty tři roky mě strašně lákají a ještě tak před týdnem jsem byla naprosto rozhodnutá, že to je to, co chci. Jenže mám pochybnosti.. Tolik věcí bych tím ztratila. Teď jsme se přestěhovali a já mám svůj krásný pokoj, nemusím být v jednom pokoji se sestrou. Byla bych tady jen rok a půl a vůbec bych si to neužila..
Navíc ještě kamarádi. Ne, že bych jich měla moc, ale i tak se jich pár najde, které nechci ztratit. Hlavně jedna důležitá osůbka♥♥ Ale.. říkám si, že to za to stojí. Prostě žít si svůj vlastní život, nikdo mi nebude říkat, co mám dělat, kdy mám být doma, s kým se nemám kamarádit, jaké mám mít známky. Prostě sen.. svoboda.
Ale stojí to za to? Nad tím právě nejvíc přemýšlím. Co když to bude chyba? Co když nebudu šťastná??

Who am I?

12. března 2013 v 20:27 | Nikí |  Diary
Girl-kiss-love-favim.com-632392_large
Kdo jsem?
To je otázka, kterou si pokládám poslední dobou denodenně.. Nevím to. Nedokážu prostě odpovědět, ať už se snažím jakkoliv. Normální lidi vědí, co mají rádi, alespoň většinou. Já to ale nevím skoro nikdy. Dokáže mi změnit vkus, náladu nějaký film seriál... občas na kratší dobu, občas na delší dobu. Jenže i přesto nevím, co se mě vlastně líbí.. Zní to šíleně, ale já to prostě nevím. Když se mě někdo zeptá třeba "Líbí se ti tohle tričko?" Nedokážu odpovědět.. jsou situace, kdy by se mi líbilo, jsou i situace kdy ne.
Když i třeba někdo z mých blízkých nemá rád nějaký styl, film nebo cokoliv jiného a já vím, že když řeknu, že mě se to líbí, tak mnou bude jakýmsi způsobem opovrhovat. Možná pořád budeme kamarádky, jenže.. řekne si "Ach bože, jí se tohle a támhleto líbí, ona je úplně blbá." Neberte to úplně doslova.. každopádně se prostě bojím i vyjádřit svůj názor. A když jsem si třeba myslela, že se mi to líbí a někdo mi řekne, že jemu ne.. tak zase tápu, jestli mě se to líbí nebo ne.
Mám v hlavě prostě strašlivý zmatek nebo já nevím. Snažím se tomu dát čas, i když čekám dlouho.. prostě, jiný způsob asi není, protože nevím, co by mi mohlo pomoct.
Možná není taková nevýhoda nevědět, jestli se mi něco líbí nebo ne, ale.. občas nevím, jak se mám rozhodnout. Co když je to nějaké velké rozhodnutí, které třeba z velké části změní můj život? Co pak budu dělat, když nebudu vědět, jestli to vlastně chci nebo ne?

Quotes....#005

1. března 2013 v 22:13 | Nikí |  --Quotes
Tumblr_mhwj5cox1p1rwp0xuo1_500_large
upřímně, na tenhle citát jsem narazila právě teď a nikdy předtím jsem o něm nikdy neslyšela: PŘÁTELSTVÍ JE NEJLEPŠÍM DAREM, JAKÝ SI ČLOVĚK MŮŽE VĚNOVAT. a moc se mi líbí... je to totiž naprostá pravda!:) na co nám jsou nějaké velké dary, nejlepší je stejně láska nebo přátelství.. souhlasíte?:) na co by nám byly dary bez lásky nebo přátelství?

"Týdenní doporučovanda" #005

1. března 2013 v 22:09 | Nikí |  DOPORUČOVANDA
Tumblr_mgu34wutwz1rfzka7o1_250_large
tákže, je tu "týdenní doporučovanda"... :D vážně úchylný název, ale zřejmě nikdy nevymyslím lepší.. nevadí :D
THE LORD OF THE RINGS
no.. jo, pitomé, to doporučovat, co? :D myslím, že to většina lidí viděla, ale i přesto.. já se na to dívala asi před měsícem, takže.. možné je vše! :D pokud jste to ještě neviděli, tak se na to rozhodně podívejte, protože podle mě je to jeden z nejlepších filmů, co znám♥ samozřejmě každému se líbí něco jiného :) nemohu vám doporučit knihy, protože ty jsem zatím nečetla (mám to v plánu!!), ale i tak myslím, že i knihy stojí za to :)

Módní typy #003 (expres sušící sprej)

1. března 2013 v 22:04 | Nikí |  Módní typy
módní typy... chm, dlouho jsem přemýšlela, co napsat, nějak jsem nemohla nic vymyslet.. a tadááá, něco mě napadlo!:D hodně lidí má problémy s tím (nebo co já vím), že - nalakuješ si nehty a ten lak hrozně dlouho schne.. snažíš se dělat cokoliv, ale prostě furt se to patlá a ty si nechceš zničit dokonalé nehty! No a tadá - tady je řešení - expres sušící sprej na sušení nehtů!! jednodušše stříkneš a během chvilky je to suché!:)
vážně to funguje, mám to ověřené z vlastní zkušenosti!!:)

Photos - Meal #002

1. března 2013 v 21:56 | Nikí |  »Meal
prostě musím dělat chutě no!!:D na whi mám miliardy fotek s jídlem, tohle je jen taková mini mini "ochutnávka".. co říkáte?? mňamka, co? :D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com