(Ne)opětovaná láska - 1. kapitola

6. května 2012 v 17:21 | Nikí
přináším vám 1. kapitolu k povídce (ne)opětovaná láska.. jednou už jsem to tady zveřejnila, vím.. ale dělala jsem úpravy a tak ... takže no... snad se bude líbit!:* ♥
V životě jsem to neměla lehké. Neměla jsem žádné kamarády. Nikdo se se mnou nebavil. Jediné, co jsem měla, byli milující rodiče a starší sestra. Také samozřejmě nemůžu zapomenout na počítač. To je můj nejlepší přítel. Nemyslete si, že jsem nějaká závislá, to ne.. ale, no vlastně ano. Ale ne na počítači. Jsem závislá na psaní povídek. Ať už je to na jakékoliv téma. Stačí mi podívat se na nějaký obrázek a už mám hlavě příběh.. Omlouvám se, ještě jsem se ani nepředstavila a jen tu žvaním.
Jmenuji se Anne. Sestra mi říká Annie. Je mi devatenáct let a narozeniny mám 1. května. Na první Máj. Pěkné datum, ne? Letos se budu stěhovat do Francie, přesněji do Paříže. Budu studovat na Sorboně literaturu. Jediné štěstí, které mě v životě potkalo. Je sice jediné, ale o to vzácnější. Cením si toho, že tam můžu bydlet, studovat na Sorboně.. Splní se tak můj největší sen. Třeba si tam najdu i nějaké ty přátele..
***
"Budeš mi chybět, Annie." objímala mě moje sestra, když jsme byli na letišti.
"Ty mě tady, Katie." usmála jsem se na ni. Objala jsem ještě mamku a taťku a mohla jsem jít.. Strašně jsem se těšila. Budu mít dokonce svůj byt! Už jsem v hlavě vymýšlela, jak si to tam vymaluji, kam si dám nábytek, a tak podobně. Můj další koníček, kromě psaní. Miluji, když můžu udělat někomu pokoj. Moji rodiče mě v tom naštěstí podporují a nevadí jim, že v mém pokoji to vypadá úplně jinak, než v celém domě.
V letadle jsem se strašně nudila. Navíc jsem měla hrozný strach. To, že letím celou dobu nad oceánem, nebylo zrovna nejpříjemnější. Naštěstí to ale rychle uběhlo a už jsem viděla Paříž. Bylo to tam nádhernější, než když jsem tam byla poprvé! Už jenom z letadla to tam vypadalo dokonale! Nevadilo mi, že s rodiči a sestrou nepojedu k moři o prázdninách. Já si prázdniny užiju na mnohem lepším místě!
***
Nadšením jsem až vypískla, když jsem se koukala na můj byt, nově vybavený. Jen a jen mé tvorby. (pozn. Dám vám fotku, jak by vypadal, když budete chtít) Byla jsem na sebe vážně pyšná! Vypadalo to tam nádherně. Myslím, že to není špatný začátek! Šla jsem si vybalit ještě oblečení, abych ten byt měla už kompletní.
***
Prázdniny uběhly strašně rychle. O prázdninách jsem chodila nakupovat, procházela jsem se jen tak po Paříži, šla jsem do Louvru, na Eiffelovku.. Peněz jsem měla hodně, tak proč si neužívat? Čekal mě teď ale první školní den a já jsem měla docela strach. Těšila jsem se, to jo.. ale i přesto jsem měla strach. Zavolala jsem si taxi a jela jsem směrem na Sorbonu.. To bude ještě den!
***
"Ahoj. Můžu si přisednout?" ozvalo se u mojí lavice. Když jsem vzhlédla, spatřila jsem středně vysokou blondýnku. Vypadala sympaticky, tak jsem si řekla, proč ne?
"Ahoj. Jistě, můžeš." usmála jsem se na ni.
"Jmenuji se Emily." představila se.
"Já jsem Anne."
S Emily jsme prokecaly celý den. Vážně jsem si to užila. Byla moc fajn. Zjistila jsem, že je taky z USA, stejně jako já. Navíc měla byt blízko mě. Byla jsem vážně šťastná, že mám kamarádku...
***
Byl víkend a já jsem nechtěla jen tak sedět doma. Chtěla jsem něco podniknout. Zavolala jsem Emily, jestli by někam nechtěla vyrazit. Ona nadšeně souhlasila.
"Ahoj Em!" mávala jsem na ni, už když jsem ji zahlédla přicházet.
"Čauky Annie, tak kam vyrazíme?"
"Jelikož se tady moc nevyznám, tak.. nějak nevím. Co takhle se podívat někam na kraj Paříže? Slyšela jsem, že je tam hezky." napadlo mě.
"Tak jo, proč ne." řekla, a my mohli vyrazit.
***
Dorazili jsme na místo. Bylo to tam okouzlující. Kolem nás byly samé rozkvetlé stromy, květiny, lítali okolo nás motýli.. prostě nádhera! Rozhodli jsme se, že se tu porozhlédneme.. Šli jsme hlouběji do lesa a zaslechli jsme zvuky tekoucí vody. Jelikož vodu naprosto miluju, tak jsem se tam honem vydala. Ještě, že jsem si vzala foťák!
To, co jsme ale spatřili nám vyrazilo dech, doslova! Teda alespoň mě.. Stál tam dům. Naprosto úžasný dům. Dokonalý! Ten nejkrásnější, o jakém jsem kdy snila. Kolem toho domu byl bazén, ale ne úplně normální. Nebyl to takový ten klasický obdélníkový a to víc byl hezčí! Lekli jsme se ale, když tam přišel nějaký kluk. Byl vážně nádherný. Ty svaly! Bože, já umřu. V duchu jsem slintala a asi i doopravdy, protože se mi Emily začala potichu smát. Měla jsem chuť jí jednu fláknout, ale nakonec jsem se ovládla.
"Je sice hezký, ale není můj typ." oznámila mi. Já jsem jenom zakroutila očima, ale nic jsem neříkala. Nebylo by to totiž nic pěkného. Ten kluk skočil do bazénu a plaval pod vodou. Vydržel tam docela dlouho, až jsem myslela, jestli se mu něco nestalo. Zírali jsme na něj ještě nějakou dobu, dokud se všechno nezvrtlo. Uklouzla jsem a nechtěně jsem přitom drkla do Emily, která klopýtla až k bazénu, a jelikož to tam bylo vlhké, rovnou tam hupsla. Ten kluk byl už chvíli nad vodou a smál se tomu. Já teda taky, protože to byla vážně úžasná podívaná.
"Já.. se.. já.. se.. vážně.. se.. omlouvám.." koktala Emily a tím u mě způsobila ještě větší záchvat smíchu.
"To je v pořádku." mrkl na ni.
"My.. hned už půjdeme." říkala zase.
"To nemusíte, klidně se můžete vykoupat. Nevadí mi to. Alespoň tady nebudu tak sám."
"Super, tak děkujeme. Annie, nechceš sem?" zavolala na mě.
"Nemám plavky." zkoušela jsem se z toho vykroutit. Nebyla to sice pravda, ale tak třeba zapomene na to, že jsem jí říkala, že jsem si je brala.
"Říkala jsi, že sis je brala. No tak!" Sakra! Nezbaštila mi to.
"Klidně sem můžeš jít takhle," řekl ten kluk. "ona je tu taky v oblečení." ukazoval na Annie.
To už jsem nic nenamítala a skočila jsem šipku do bazénu. Voda byla příjemně teplá.
"Mimochodem, jsem Liam." představil se.
"Já Annie."
"A já jsem Emily."
"Předpokládám, že přicházíte z Paříže, je to tak?" usmál se na nás. Jeho úsměv byl vážně naprosto okouzlující!
"Jo. Studujeme na Sorboně." opáčila jsem mu. On se na mě podíval jako na mimozemšťana. Měl dokonce šokem otevřenou pusu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama