Miluji tě, nezapomeň.. - Prolog

24. dubna 2012 v 19:00 | Nikí
tak jo.. mám tu pro vás Prolog k mojí povídce 'Miluji tě, nezapomeň'.. doufám, že se bude líbit♥ a omlouvám se, že je tak krátká :D ale kapitoly budou přibývat rychle ;) jo a omlouvám se ještě, že je tam takový přeskakování, ale jinak to nešlo..

V životě jsem to neměla lehké. Neměla jsem žádné kamarády. Nikdo se se mnou nebavil. Jediné, co jsem měla, byli milující rodiče a starší sestra. Také samozřejmě nemůžu zapomenout na počítač. To je můj nejlepší přítel. Nemyslete si, že jsem nějaká závislá, to ne.. ale, no vlastně ano. Ale ne na počítači. Jsem závislá na psaní povídek. Ať už je to na jakékoliv téma. Stačí mi podívat se na nějaký obrázek a už mám hlavě příběh.. Omlouvám se, ještě jsem se ani nepředstavila a jen tu žvaním.
Jmenuji se Anne. Sestra mi říká Annie. Je mi devatenáct let a narozeniny mám 1. května. Na první Máj. Pěkné datum, ne? Letos se budu stěhovat do Francie, přesněji do Paříže. Budu studovat na Sorboně literaturu. Jediné štěstí, které mě v životě potkalo. Je sice jediné, ale o to vzácnější. Cením si toho, že tam můžu bydlet, studovat na Sorboně.. Splní se tak můj největší sen. Třeba si tam najdu i nějaké ty přátele..
***
"Budeš mi chybět, Annie." objímala mě moje sestra, když jsme byli na letišti.
"Ty mě tady, Katie." usmála jsem se na ni. Objala jsem ještě mamku a taťku a mohla jsem jít.. Strašně jsem se těšila. Budu mít dokonce svůj byt! Už jsem v hlavě vymýšlela, jak si to tam vymaluji, kam si dám nábytek, a tak podobně. Můj další koníček, kromě psaní. Miluji, když můžu udělat někomu pokoj. Moji rodiče mě v tom naštěstí podporují a nevadí jim, že v mém pokoji to vypadá úplně jinak, než v celém domě.
V letadle jsem se strašně nudila. Navíc jsem měla hrozný strach. To, že letím celou dobu nad oceánem, nebylo zrovna nejpříjemnější. Naštěstí to ale rychle uběhlo a už jsem viděla Paříž. Bylo to tam nádhernější, než když jsem tam byla poprvé! Už jenom z letadla to tam vypadalo dokonale! Nevadilo mi, že s rodiči a sestrou nepojedu k moři o prázdninách. Já si prázdniny užiju na mnohem lepším místě!
***
Nadšením jsem až vypískla, když jsem se koukala na můj byt, nově vybavený. Jen a jen mé tvorby. (pozn. Dám vám fotku, jak by vypadal, když budete chtít) Byla jsem na sebe vážně pyšná! Vypadalo to tam nádherně. Myslím, že to není špatný začátek! Šla jsem si vybalit ještě oblečení, abych ten byt měla už kompletní.
***
Prázdniny uběhly strašně rychle. O prázdninách jsem chodila nakupovat, procházela jsem se jen tak po Paříži, šla jsem do Louvru, na Eiffelovku.. Peněz jsem měla hodně, tak proč si neužívat? Čekal mě teď ale první školní den a já jsem měla docela strach. Těšila jsem se, to jo.. ale i přesto jsem měla strach. Zavolala jsem si taxi a jela jsem směrem na Sorbonu.. To bude ještě den!
***
"Ahoj. Můžu si přisednout?" ozvalo se u mojí lavice. Když jsem vzhlédla, spatřila jsem středně vysokou blondýnku. Vypadala sympaticky, tak jsem si řekla, proč ne?
"Ahoj. Jistě, můžeš." usmála jsem se na ni.
"Jmenuji se Emily." představila se.
"Já jsem Anne."
S Emily jsme prokecaly celý den. Vážně jsem si to užila. Byla moc fajn. Zjistila jsem, že je taky z USA, stejně jako já. Navíc měla byt blízko mě. Byla jsem vážně šťastná, že mám kamarádku...

 


Komentáře

1 Evíí Evíí | Web | 28. dubna 2012 v 21:05 | Reagovat

Zajímavé a dokonalé :)*
Další dílek!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama